Lelit Wiliam PL71

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Overovacie pole

Lelit Wiliam PL71

Model PL71

Pri návrhu a konštrukcii tohoto domáceho mlynčeka si LELIT dal jasný cieľ! Zamerať sa na detaily, ktoré mletie kávy pre domáce espresso vedú k dokonalosti na akú sú zvyknutí baristi pri profesionálnych mlynčekoch. Nie je nijak trúfalé tvrdiť, že sa im to perfektne podarilo a že v tejto triede asi nenájdete lepší mlynček v pomere výsledok/výkon/cena.

Moderná výbava a technológia
Programovateľná dávka pre single aj double espresso pomocou tlačidiel.

Rýchle a precízne mletie
50mm kamene a dostatočný výkon zabezpečia dávku pre espresso do 6 sekúnd s pozoruhodným výsledkom.

Krokové a súčasne mikrometrické
Sprevodovaním mechanizmu je zabezpečené dostatočné odstupňovanie jednotlivých krokov čo ponecháva skoro neobmedzené možnosti pri nastavovaní hrúbky mletia úplne prcízne.

Detailne zacielené na kvalitu a komfort
Spúšťanie dávky ťuknutím páky, samostatné tlačidlo kontinuálneho mletia, ukotvenie páky vo vidlici, magnetická tácka, smerovo nastaviteľný dávkovač...

 

Mlynček William PL71 z rodiny Espresso LELIT spája v sebe modernú technológiu praktický a funkčný dizajn a zároveň skutočne perfektný výsledok. Ide o poloprofesionálny mlynček na kávu, ktorý určite splní aj tie najnáročnejšie požiadavky domáceho baristu pri mletí kávových zŕn na espresso.

Pri návrhu a konštrukcii tohoto domáceho mlynčeka si LELIT dal jasný cieľ! Zamerať sa na detaily, ktoré mletie kávy pre domáce espresso vedú k dokonalosti na akú sú zvyknutí baristi pri profesionálnych mlynčekoch. Nie je nijak trúfalé tvrdiť, že sa im to perfektne podarilo a že v tejto triede asi nenájdete lepší mlynček v pomere výsledok/výkon/cena.

DETAILNE ZACIELENÉ NA KVALITU MLETIA
Lelit Wiliam PL71 za pomoci 50mm plochých kameňov melie precízne, konzistentne a homogenita namletej zmesy sá dá prirovnať k výsledku aký sa dosahuje pri strednej triede profesionálnych mlynčekov. V sitku páky sa tak po namletí dávky objaví krásna kyprá kôpka prakticky bez zhlukov kávy.

Nastavenie hrúbky mletia pomocou otočného koliečka umiestneného pred zásobníkom je mikrometrické a krokové zároveň. Pri otáčaní cítite cvaknutie pri každom kroku, ale dokážete mletie ponechať nastavené medzi jednotlivými očíslovanými stupňami. Sprevodovaním mechanizmu je zabezpečené dostatočné odstupňovanie jednotlivých krokov čo ponecháva skoro neobmedzené možnosti pri nastavovaní hrúbky mletia úplne prcízne. Ak radi experimentujete a často meníte kávové zrno určite oceníte aj strelku, ktorá pozslúži pri zapamätaní si hodnoty nastavenia mletia.

VÝKON A PRODUKTIVITA
"Pod kapotou" PL71tky je inštalovaný dostatočný výkon v podobe 270W motora, ktorý za pomoci kvalitných kameňov s dostatočnou plochou a chladeniu pomocou cyklónu hravo zvláda mletie aj tvrdších a svetlo pražených 3 wave zrniek  bez prehrievania kávy.Tomu zodpovedá aj produktivita, ktorá je pri domácom mlynčeku pozruhodná, 7g dávku na espresso single shot dáva táto mašinka za +-6s. Pri spustení mletia vás skutočne prekvapí hladký chod a na domáce spresso mlynčeky až pozoruhodne nízka hlučnosť.

MODERNÁ TECHNOLÓGIA
Okrem perfektného výsledku pri mletí disponuje mlynček výbavou ktorú mu konkurencia v tejto triede môže ticho závidieť. Ponúka možnosť časovo naprogramovať dávku single shot a double shot. Mletie jednej dávky sa spúšťa ťuknutím páky raz do zadnej steny vidlice pre páku a dvakrát pre dvojité espresso. Programovanie je jednoduché a prevádza sa pomocou ovládacích tlačidiel pod vidlicou. Interval sa dá meniť +- 0,5s v rozsahu od 0,5-20s a ukladá sa do riadiacej jednotky mlynčeka. Dávka zostáva v pamäti aj po odpojení mlynčeka z elektrickej siete. LELIT myslel na všetko a tak okrem automatickej dávky možete spúšťať mletie podľa potreby aj pomocou tlačidla šikovne umiestneného na na ľavo od koliečka nastavenie hrúbky mletia.

ĎALŠIE VYCHYTÁVKY ZVYŠUJÚCE KOMFORT
Mlynček sa zapína na ľavej strane, vypínač je umiestnený vo vrchnej časti na dopre prístupnom mieste čo oceníte najma v obmedzených priestoroch domácej kuchyne. Chod mlynčeka aj jednotlivé stavy pri programovaní signalizuje LED dioda nad dávkovačom, mlynček sa po určitom čase automaticky prepne do režimu stand- by. Inteligentne je riešené aj uloženie páky vo vidlici nad ktoru je výškovo nastaviteľná zarážka ktorá udrží páku vo vidlici stabilne aj bez pomoci rúk. Pokiaľ ste doteraz pri domácom mlynčeku boli zvyknutý na všade rozsypanú kávu ktorá sem padne mimo páky tak na to možete pri PL71 zabudnúť pretože v dávkovači je umiestnená kovový nastaviteľný polkruhový prvok pomocou ktorého usmerníte prúd kávovej zmesy tak aby bol únik co najmenší. Na spodu je napriek tomu odnímateľná "tácka" ktorá zachytí prípadné zbytky kávy. Pri zakladaní naspať sa sama pritiahne na svoje miesto pomocou magnetiek.

ČEREŠNIČKA NA TORTE - ESTETICKÝ, FUNKČNÝ DIZAJN
Napriek tomu že vás mlynček príjemne prekvapí svojim výsledkom je vyrobený z kvalitných materiálov a nezaostáva ani svojim estetickým vzhľadom. Nerezové telo pekne kontrastuje s tmavohnedým ABS plastom, všetko je prakticky umiestnené, dizajn je moderný avšak je zachovaná plná funkčnosť a praktickosť. S kávovarmi VIP Line Lelit PL91T Victoria a PL81T Grace tvorí Wiliam PL71 elegantnú dvojicu, svojim vzhľadom ihneď pritiahnu zvedavé oko, ale čo je v tomto prípade najdôležitejšie, dslova očaria aj náročného coffeeholika svojim perfektným výsledkom a harmóniou arómy chuti vášho práve pripraveného rozvoniavajúceho espressa.

 

 

 

 

Vlastný Záručný aj pozáručný servis

Sme oficiálny distribútor značiek kávovarov a mlynčekov v našej ponuke a zároveň najvačšie servisné stredisko espresso pákových kávovarov na Slovensku.

Možnosť vyskúšať u nás na predajni

U nás nekupujete mačku vo vreci! Všetky produkty s dostupnosťou Skladom si možete najpr vyskúšať u nás na predajni.Radi vás prevedieme možnosťami funkciami údržbou a prípravou svojho prvého espressa.

Nakupujte výhodne!

Nakupujte za lepšie ceny v zvýhodnených setoch.Pokiaľ vám nevyhovuje naša ponuka neváhajte nás kontaktovať a my Vám zostavíme set vrátane príslušenstva šitý priamo na mieru.

  • Výrobca: LELIT
  • Kód produktu: PL71
  • Dostupnosť: Skladom
  • 391,00€
  • Bez DPH: 325,83€