-17% 5-10 dní Chemex CM-6A

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Overovacie pole

Chemex CM-6A

Použitím tohoto modelu chemexu dokážete pripraviť naraz až 6 šálok kávy, kapacita 900ml.

Chemex je jednoduchá a nenáročná alternatívna metóda prípravy dobrej filtrovanej kávy, ktorá je veľmi obľúbená nielen v domácnostiach ale aj v kaviarňach, alebo coffee shopoch.

V podstate sa jedná o najstarší spôsob prípravy kávy a je priam neuveriteľné, že prežil všetky kávové "vlny", rôzne prekvapkávače a instantné kávy.

Pracuje na princípe manuálnej filtrácie a je veľmi zaujímavý aj svojím veľmi čistým dizajnom.

Vynašiel ho američan nemeckého pôvodu doktor Peter Schlumbohm v rokoch 1940-1941. V priebehu troch rokov získal nový vynález popredné miesto v kolekcii moderného dizajnu a okamžite sa stal ozdobou mnohých domácností.
V princípe ide o chemické zariadenie Chemex je vlastne upravená Erlenmeyerova banka z borosilikátového skla s lievikom v tvare presýpacích hodín.Uprostred je vkusne doplnený o drevený korzet previazaný koženým pásikom vďaka čomu sa chemex dobre drží a necítime pritom teplotu horúcej kávy.
Do chemexu sa vkladá papierový filter, ktorý síce odborníci považujú za jeho malý nedostatok nakoľko zloženie filtra môže čiastočne ovplivniť chuť samotnej kávy, ale na druhej strane pri kávach horšej akosti môže chuť kávy vylepšiť a v šálke tak nezostávajú zbytky kávového zrna ako je to pri French presse.

Dočasne vypredané

Produk je momentálne nedostupný čakáme na jeho naskladnenie.

  • Výrobca: Chemex
  • Kód produktu: CM-6A
  • Dostupnosť: 5-10 dní
  • 52,26€
  • 43,20€
  • Bez DPH: 36,00€