Lelit Wiliam PL72

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Overovacie pole

Lelit Wiliam PL72

Model PL72T

Pri návrhu a konštrukcii tohoto domáceho mlynčeka si LELIT dal jasný cieľ! Zamerať sa na detaily, ktoré mletie kávy pre domáce espresso vedú k dokonalosti na akú sú zvyknutí baristi pri profesionálnych mlynčekoch. Nie je nijak trúfalé tvrdiť, že sa im to perfektne podarilo a že v tejto triede je tento mlynček kráľom a len ťažko sa bude hľadať porovnateľná konkurencia na poli domáceho espressa.

Moderná výbava a technológia
Pomocou LCC, programovateľná dávka pre single aj double espresso. Celý proces zobrazený na plne grafickom displaji.

Super rýchly precízny a tichý
64mm profesionálne kamene a dostatočný výkon zabezpečia dávku pre espresso do 3 sekúnd s pozoruhodným výsledkom.

Krokové a súčasne mikrometrické
Sprevodovaním mechanizmu je zabezpečené dostatočné odstupňovanie jednotlivých krokov čo ponecháva skoro neobmedzené možnosti pri nastavovaní hrúbky mletia úplne prcízne.

Detailne zacielené na kvalitu a komfort
Spúšťanie dávky ťuknutím páky, samostatné tlačidlo kontinuálneho mletia, ukotvenie páky vo vidlici, magnetická tácka, smerovo nastaviteľný dávkovač...

 

Mlynček William PL72 - super rýchly, super tichý a inteligentný (LCC Lelit control center). Tak by sa dal charakterizovať tento mlynček z rodiny Espresso LELIT.Spája v sebe najmodernejšiu technológiu praktický, funkčný dizajn a zároveň skutočne perfektný výsledok. Ide o poloprofesionálny mlynček na kávu, ktorý určite splní aj tie najnáročnejšie požiadavky domáceho baristu pri mletí kávových zŕn na espresso.

Pri návrhu a konštrukcii tohoto domáceho mlynčeka si LELIT dal jasný cieľ! Zamerať sa na detaily, ktoré mletie kávy pre domáce espresso vedú k dokonalosti na akú sú zvyknutí baristi pri profesionálnych mlynčekoch. Nie je nijak trúfalé tvrdiť, že sa im to perfektne podarilo a že v tejto triede je tento mlynček kráľom a len ťažko sa bude hľadať porovnateľná konkurencia na poli domáceho espressa.

DETAILNE ZACIELENÉ NA KVALITU MLETIA
Lelit Wiliam PL72 oproti PL71tke(50mm) disponuje 64mm profesionálnymi plochými kameňmi. Melie precízne, konzistentne neskutočne rýchlo a homogenita namletej zmesy sá dá prirovnať k výsledku aký sa dosahuje pri strednej triede profesionálnych mlynčekov. V sitku páky sa tak do troch sekúnd objaví krásna kyprá kôpka prakticky bez zhlukov kávy.

Nastavenie hrúbky mletia pomocou otočného koliečka umiestneného pred zásobníkom je mikrometrické a krokové zároveň. Pri otáčaní cítite cvaknutie pri každom kroku, ale dokážete mletie ponechať nastavené medzi jednotlivými očíslovanými stupňami. Sprevodovaním mechanizmu je zabezpečené dostatočné odstupňovanie jednotlivých krokov čo ponecháva skoro neobmedzené možnosti pri nastavovaní hrúbky mletia úplne prcízne. Ak radi experimentujete a často meníte kávové zrno určite oceníte aj strelku, ktorá pozslúži pri zapamätaní si hodnoty nastavenia mletia.

VÝKON A PRODUKTIVITA
"Pod kapotou" PL72ky je inštalovaný 470w motor, ktorý za pomoci kvalitných kameňov s dostatočnou plochou a chladeniu pomocou cyklónu hravo zvláda mletie aj tvrdších a svetlo pražených 3 wave zrniek  bez prehrievania kávy.Mlynček je super-rýchly a produktivita je už ako pri profesionálnych mlynčekoch,7g dávku na espresso single shot dáva táto mašinka za +-2,5s, dávku na double shot za neuveriteľných 4,5s. Pri spustení mletia vás skutočne prekvapí hladký chod a na domáce spresso mlynčeky až pozoruhodne nízka hlučnosť.

MODERNÁ TECHNOLÓGIA
Okrem perfektného výsledku pri mletí disponuje mlynček výbavou ktorá v tejto triede nemá konkurenciu dokonca by mu ju mohli závidieť profesionálne mlynčeky strednej triedy.Ponúka možnosť časovo naprogramovať dávku single shot a double shot. Mletie jednej dávky sa spúšťa ťuknutím páky raz do zadnej steny vidlice pre páku a dvakrát pre dvojité espresso. Na celý proces prípravy a nastavenia dohliada LCC(Lelit Control Center) plne programovateľny riadiaci systém s grafickým výstupom na LCD display. Programovanie je jednoduché a prevádza sa pomocou ovladacích tlačidiel LCC umiestnených na displeji. Interval sa dá meniť +- 0,1s v rozsahu od 0,1-20s a ukladá sa do LCC-riadiacej jednotky mlynčeka.(viac v inštalačnom manuály...) Dávka zostáva v pamäti aj po odpojení mlynčeka z elektrickej siete. LELIT myslel na všetko a tak okrem automatickej dávky možete spúšťať mletie podľa potreby aj pomocou tlačidla šikovne umiestneného na na ľavo od koliečka nastavenie hrúbky mletia.

ĎALŠIE VYCHYTÁVKY ZVYŠUJÚCE KOMFORT
Mlynček sa zapína na ľavej strane, vypínač je umiestnený vo vrchnej časti na dopre prístupnom mieste čo oceníte najma v obmedzených priestoroch domácej kuchyne. Chod mlynčeka aj jednotlivé stavy pri programovaní signalizuje LCC nad dávkovačom, mlynček sa po určitom čase automaticky prepne do režimu stand- by. Inteligentne je riešené aj uloženie páky vo vidlici nad ktoru je výškovo nastaviteľná zarážka ktorá udrží páku vo vidlici stabilne aj bez pomoci rúk. Pokiaľ ste doteraz pri domácom mlynčeku boli zvyknutý na všade rozsypanú kávu ktorá sem padne mimo páky tak na to možete pri PL71 zabudnúť pretože v dávkovači je umiestnená kovový nastaviteľný polkruhový prvok pomocou ktorého usmerníte prúd kávovej zmesy tak aby bol únik co najmenší. Na spodu je napriek tomu odnímateľná "tácka" ktorá zachytí prípadné zbytky kávy. Pri zakladaní naspať sa sama pritiahne na svoje miesto pomocou magnetiek.

ČEREŠNIČKA NA TORTE - ESTETICKÝ, FUNKČNÝ DIZAJN
Napriek tomu že vás mlynček príjemne prekvapí svojim výsledkom je vyrobený z kvalitných materiálov a nezaostáva ani svojim estetickým vzhľadom. Nerezové telo pekne kontrastuje s tmavohnedým ABS plastom, všetko je prakticky umiestnené, dizajn je moderný avšak je zachovaná plná funkčnosť a praktickosť. S kávovarmi VIP Line Lelit PL91T Victoria a PL81T Grace tvorí Wiliam PL72 elegantnú dvojicu a asi to najlepši v tejto triede čo sa momentálne na poli domáceho espressa ponúka.Svojim vzhľadom ihneď pritiahnu zvedavé oko, ale čo je v tomto prípade najdôležitejšie, doslova očaria aj náročného coffeeholika svojim perfektným výsledkom a harmóniou arómy chuti vášho práve pripraveného rozvoniavajúceho espressa. S týmto setom preskočíte dlhú cestu domáceho baristu a za pár okamžikov vyčarujete v šálke espresso ako profesionálny barista.

 

 

 

 

Vlastný Záručný aj pozáručný servis

Sme oficiálny distribútor značiek kávovarov a mlynčekov v našej ponuke a zároveň najvačšie servisné stredisko espresso pákových kávovarov na Slovensku.

Možnosť vyskúšať u nás na predajni

U nás nekupujete mačku vo vreci! Všetky produkty s dostupnosťou Skladom si možete najpr vyskúšať u nás na predajni.Radi vás prevedieme možnosťami funkciami údržbou a prípravou svojho prvého espressa.

Nakupujte výhodne!

Nakupujte za lepšie ceny v zvýhodnených setoch.Pokiaľ vám nevyhovuje naša ponuka neváhajte nás kontaktovať a my Vám zostavíme set vrátane príslušenstva šitý priamo na mieru.

  • Výrobca: LELIT
  • Kód produktu: PL72
  • Dostupnosť: Skladom
  • 491,00€
  • Bez DPH: 409,17€

Video